Nájdite cirkev vo svojom okolí

Ako vyzerajú bohoslužby?

Každú nedeľu sa zhromažďujeme, aby sme spievali náboženské piesne, počúvali kázne a navzájom sa učili o Spasiteľovi. Cirkev je duchovným dobíjaním a dokonalým spôsobom, ako udržať Ježiša v centre nášho života. Vítame všetkých návštevníkov, ktorí sa zúčastňujú našich kresťanských bohoslužieb a uctievania s nami.

Čas bohoslužieb sa líši od kongregácie ku kongregácii. Vždy sa však môžete spoľahnúť na jedno hlavné zhromaždenie pre každého, ako aj na samostatnú triedu rozdelenú podľa vekových skupín alebo organizácií.

Skúste jednoducho vyzerať pekne. Budeme radi, ak budete mať akékoľvek vkusné oblečenie, v ktorom sa budete cítiť pohodlne. Pre informáciu, väčšina mužov nosí obleky alebo košele na gombíky s kravatami a ženy zvyčajne nosia šaty alebo sukne. Deti sa zvyčajne tiež pekne vyobliekajú.

Dúfame, že nie. Mnohí z našich členov prichádzajú každý týždeň do cirkvi sami. Ak by ste však chceli, aby tam bol niekto prvýkrát s vami, môžete sa obrátiť na miestnych misionárov, ktorí môžu pre vás nájsť priateľa, s ktorým budete sedieť. Vždy je ťažké byť nový – bez ohľadu na situáciu – ale rýchlo spoznáte ostatných členov svojej kongregácie a budete sa cítiť ako doma.

Nie. Od návštevníkov sa nevyžaduje, aby sa zapájali. Keď sa sviatosť – chlieb a voda (podobne ako sväté prijímanie) rozdeľujú kongregácii, môžete jednoducho podnos poslať ďalšej osobe. Okrem toho už neváhajte a užite si bohoslužbu. V triede Nedeľnej školy učiteľ často žiada, aby dobrovoľníci čítali z písiem. Ak by ste sa radšej nezúčastnili, tak len nedvíhajte ruku.

Majte na pamäti, že keď sa budete cítiť dobre, môžete sa k nám pridať aj pri týždenných aktivitách, spoločenských výletoch a projektoch služieb. Radi by sme vás spoznali a oceníme vaše zapojenie sa do komunity.

Zrejme to závisí od veľkosti zhromaždenia, ktoré navštívite. Niektoré zhromaždenia sú také veľké, že si bežní členovia môžu alebo nemusia uvedomiť, že ste návštevník. Iné sú také malé, že sa všetci členovia navzájom poznajú a určite rozpoznajú a privítajú nováčika. V každom prípade sa neváhajte predstaviť alebo klásť otázky. Každý bude rád, že ste tam.

Nie. Nevyžadujeme dary ani nevyberáme peniaze do „zvončeka“.