Nájdite cirkevnú budovu vo vašom okolí.
Lokalizovať

Oslávte Vianoce spoločne

Oslávte radosť z Ježišovho narodenia prostredníctvom špeciálnej nedeľnej bohoslužby v decembri. Je to skvelá príležitosť precítiť pokoj vianočných sviatkov a zároveň je to skvelá príležitosť pozvať priateľov, susedov a rodinu, aby sa k vám pridali pri tejto hodine inšpirácie.

5 tipov, ako získať skvelý zážitok z cirkevného zhromaždenia

1. Predstavte sa

Členovia Cirkvi vás privítajú v zbore a pomôžu vám, aby ste sa tam cítili ako doma. Neváhajte sa predstaviť ostatným a v prípade otázok požiadajte ľudí o pomoc. Každý bude rád, že ste tam!

2. viete, čo máte očakávať

Vianočná bohoslužba zvyčajne trvá hodinu. Často zahŕňa piesne, modlitby a kázne (nazývané „príhovory“), ktoré prednášajú členovia kongregácie. Počas bohoslužby budú mať členovia Cirkvi príležitosť pripomenúť si Ježiša prijatím sviatosti.

3. Oblečte sa čo najlepšie

Môžete prísť v akomkoľvek vkusnom oblečení, ktoré sa vám páči. Väčšina mužov nosí obleky alebo košele a kravaty, ženy zvyčajne nosia šaty alebo sukne. Deti sa tiež zvyčajne vyobliekajú. Pekne sa obliecť vám môže pomôcť navodiť si úctivejšie zmýšľanie a pripraví vás na to, aby ste sa učili o Ježišovi Kristovi a Jeho učeniach.

4. zistite, čo to je sviatosť (podobné prijímaniu)

Každý týždeň sa žehná chlieb a voda a roznesú sa kongregácii ako symbolická pripomienka obete, ktorú priniesol Ježiš Kristus. Účasť na sviatosti však nie je podmienkou. Ak si sviatosť neželáte prijať, môžete podnos odovzdať ďalšej osobe.

5. Neváhajte nás kontaktovať

Nikdy nemusíte dať dopredu vedieť, či prídete na bohoslužbu. Ale ak ste nervózny z účasti, môžete kongregáciu kontaktovať vopred. Môžu vám nájsť priateľa, ktorý bude pri vás sedieť, a postará sa, aby ste sa pri návšteve cítili vítaný. Kliknite tu, aby ste našli kontaktné informácie pre váš miestny zbor.

Viac spôsobov, ako rozsvietiť svet